טיפול בחרדת נהיגה – אפשרויות הטיפול: 

אם הגעת עד כאן, סימן שאת או אתה במסע  לחיפוש אחר מזור לחרדת הנהיגה שלך או של מישהו קרוב לך. כ   6%-10% ממחזיקי הרשיון בישראל סובלים פחדי נהיגה כאלו ואחר: ישנם כאלו שמפחדים לנהוג בחושך, ישנם כאלו שמפחדים לנהוג בדרכים לא מוכרות, כאלו שעבורם חרדת נהיגה מתבטאת רק בכבישים מהירים ועוד מספר רב של ביטויים ל חרדת נהיגה.
קיימות שתי אפשרויות עיקריות לטיפול בחרדת נהיגה, האחת לפנות למורה מוסמך לנהיגה והאפשרות השנייה תהא לפנות למטפל בחרדות, בהרבה מהמקרים כזה שעובד עפ”י שיטת ה CBT

דרך טיפול ראשונה בחרדות נהיגה 

לפנות למורה מוסמך לנהיגה לבצע מספר שיעורי נהיגה בתקוה שיובילו אט אט לשחרורו של הפחד המשתק ובכך תוכל לחזור למושב הנהג ולעצמאות המיוחלת! העניין הוא שתפקידו של מורה הנהיגה הוא ללמד נהיגה ואילו הקושי שלך לא נובע מכך שאתה לא יודע לנהוג אלה שאתה מפחד לנהוג, כדי שהתהליך יהיה יעיל עבורך יהיה על מורה הנהיגה לפנות לצד הרגשי ואם אינו מוכשר לעשות זאת יהיה עליו להיעזר במטפל בחרדות או בכל בעל מקצוע אחר מתחום הנפש. מכאן עולה שיהיה עליך לשכור את שירותיהם של שני בעלי מקצוע, מטפל ב חרדות נהיגה ומורה מוסמך לנהיגה.

דרך טיפול שניה בחרדות נהיגה – טיפול CBT

לפנות למטפל  CBT , טיפול מוצלח יהיה חייב להסתיים בחשיפות (התמודדות הדרגתית עם הפחד בליווי מטפל) משמע לצאת לכביש ולתרגל נהיגה מעשית כדי לוודא שהכלים שרכש המטופל אכן עובדים והוא מסוגל לנהוג, מטפל אחראי לשם חשיפה זו יעדיף להיעזר במורה מוסמך לנהיגה שרכבו מאופיין ללימוד נהיגה ומצויד בדוושות בלימה כפולות כדי שהמורה יוכל להשתלט על הנהיגה ולבלום במקרה הצורך. גם מכאן עולה שיהיה עליך לשכור את שירותיהם של שני בעלי מקצוע, מטפל ב חרדות נהיגה ומורה מוסמך לנהיגה.

דרך טיפול שלישית בחרדות נהיגה – טיפול CBT בשילוב עם נהיגה בליווי מדריך נהיגה מוסמך

בשתי השיטות שציינתי ישנם יתרונות אך מנסיוני במהלך השנים למדתי שהשילוב של שיחות טיפוליות ובהמשך נהיגה תוך חשיפה הדרגתית והתמודדות הדרגתית נותנים את התוצאות הטיפוליות הטובות ביותר, המשך הטיפול בנהיגה עם המדריך המטפל ברכב בטוח כאשר המדריך שולט ברכב בשעת הצורך ( כמו ברכב לימוד נהיגה) מאפשר למטופל לעלות על ההגה ללא חשש ולהתקדם בקצב המתאים לו.
שמי תומר גפן מטפל בחרדות נהיגה ומורה מוסמך לנהיגה. בעשור האחרון אני חי ונושם את עולם הדרכות הנהיגה, במהלך השנים רכשתי נסיון רב בטיפול בחרדות נהיגה ועזרתי  להרבה נהגים ונהגות לזכות שוב ביכולות הנהיגה שלהם ולצאת לעצמאות.
בהתאם לצרכים של המטופלים במענה טיפולי שהוא מעבר לנהיגה בלבד וכדי להפרות את המטפל שבי יצאתי ללימודי licbt והוספתי לארגז הכלים שלי כמטפל גם את הכלים היעילים של שיטת ה CBT ובכך בעצם אני משלב בין הידע הרב שרכשתי בתור מורה ומדריך לנהיגה לבין יכולות הטיפול שלי.  אני מטפל בכל השיטות שהוזכרו בכתבה אך ברוב בהמקרים אשלב בין שיחות טיפוליות לנהיגה מעשית כאשר אני מוביל את המטופל בכל השלבים כולל בנהיגה ברכב ( רכב לימוד עם דוושות שליטה כפולות בצד המלווה)
הטיפול נע בין שיחות אימון בקליניקה באווירה רגועה לבין הדרכות נהיגה מעשיות בהתאם לצרכיו של המטופל, משך המפגש נקבע בהתאם ליכולות הריכוז של המטופל.
להתיעצות ללא עלות צרו איתי קשר דרך הטופס בתחתית הדף: